• James Bond 007 - svět nejslavnějšího agenta jejího veličenstva
  svět nejslavnějšího agenta Jejího Veličenstva
 • Daniel Craig
  Není čas zemřít / Spectre / Skyfall / Quantum of Solace / Casino Royale
 • Pierce Brosnan
  Dnes neumírej / Jeden svět nestačí / Zítřek nikdy neumírá / Zlaté oko
 • Timothy Dalton
  Povolení zabíjet / Dech života
 • Roger Moore
  Vyhlídka na vraždu / Chobotnička / Jen pro tvé oči / Moonraker / Agent, který mě miloval / Muž se zlatou zbraní / Žít a nechat zemřít
 • George Lazenby
  V tajné službě Jejího Veličenstva
 • Sean Connery
  Diamanty jsou věčné / Žiješ jenom dvakrát / Thunderball / Goldfinger / Srdečné pozdravy z Ruska / Dr. No

Olga Kurylenko
nar. 14.11.1979
Berdyansk, Ukrajina

Biografie
Olga Konstantionovna Kurylenko spatřila poprvé světlo světa 14. listopadu 1979 v ukrajinském městečku Berdjansk, v tehdejším Sovětském svazu. Vyrůstala v neúplné rodině s matkou Marinou a babičkou Raise, po tom co se rodiče krátce po jejím narození rozvedli. V dětství žila ve velmi skromných podmínkách, když se spolu se šesti dospělými a několika dalšími dětmi musela tisknout ve čtyřpokojovém bytě.
Když měla Olga třináct, spolu s maminkou se vydali na výlet do Moskvy. Na stanici metra si ji tehdy všiml skaut jisté modelingové agentury a prakticky okamžitě jí nabídl smlouvu. Zpočátku nebyla máma Marina myšlence, že její malá Ola bude již v 13 letech modelka nakloněná, ale jak později ukázalo, udělala dobře, když to dceři schválila. Součástí smlouvy byly totiž lekce modelingu, které společně s hodinami klavíru, tance a herectví ve tehdy již hlavním městě Ruska dostávala a které ji později předurčili k tomu, aby v showbyznysu prorazila.
V šestnácti udělala přestěhováním se do Paříže další krok dopředu v kariéře. I díky její výši (175 cm) neměla s nedostatkem pracovních příležitostí problém. Vrcholem jejího působení v modelingu lze brát skutečnost, že se objevila na obálkách renomovaných časopisů jako Glamour, Elle, Madame Figaro, Marie Claire, zda francouzské verze Vogue. Kromě toho se stala reklamní tváří výrobce dámského spodního prádla Lejaby.
Rok 1999 jí přinesl svatbu s francouzským fotografem Cedricem van Molou, ale jejich manželský svazek vydržel pouze dva roky. Svatbou však získala francouzský pas a tím možnost kdykoliv vycestovat do západní Evropy a USA, kterou naplno využila. Předváděcí mola vyměnila za filmová studia av roce 2005 debutovala úlohou krásky Iris ve francouzsko-německém filmu režisérky Diane Bertrand "LAnnulaire".
Snímky, ve kterých Olga účinkovala v následujícím období, se často vyznačovaly velkou dávkou vášně a nábojem erotiky. Díky tomu, že s nahotou nikdy neměla problém, přitahovala neustále pozornost mužské části obecenstva. V roce 2006 byla pracovně poměrně vytížená, když se stihla objevit v thrilleru "Le Serpent", dramatu "Le Porte-Bonheur", zda romantickém projektu "Paris, je Taima".
Zatím naposledy jsme měli příležitost vidět ji na filmových plátnech ve filmové adaptaci známé počítačové hry "Hitman". Olga zde ztvárnila ruskou krásku Ninu Boroninovú a zahrála si spolu s Timothym Olyphantom, či Robertem Knepprom. Nejbližší se představí po boku Daniela Craiga v připravované bondovce "Quantum of Solace" (2008).

Filmografie


2020     Ren yu di guo
             Sentinelle (TV film)
             The Bay of Silence
2019     Kurýr: Zásilka smrti
             L'Intervention
             Pokoj
             Překladatelé
2018     Johnny English znovu zasahuje
             Mara
             Muž, který zabil Dona Quijota
             Na jeden nádech
             Vládce Paříže
2017     Gun Shy - Hrdina náhodou
             Ztratili jsme Stalina
2016     La Corrispondenza
2015     Hybná síla
             Perfektní den
2014     Cesta naděje
             November Man
             Vampire Academy
2013     Nevědomí
2012     Agent na útěku
             K zázraku
             Sedm psychopatů
2011     There Be Dragons
             Země zapomnění
2010     Centurion
2009     Kirot
2008     A l´Est de moi
             Max Payne
             Quantum of Solace
2007     Hitman
2006     Paříži, miluji Tě
             Porte-bonheur, Le (TV film)
             Zmije
2005     L'Annulaire