• James Bond 007 - svět nejslavnějšího agenta jejího veličenstva
  svět nejslavnějšího agenta Jejího Veličenstva
 • Daniel Craig
  Není čas zemřít / Spectre / Skyfall / Quantum of Solace / Casino Royale
 • Pierce Brosnan
  Dnes neumírej / Jeden svět nestačí / Zítřek nikdy neumírá / Zlaté oko
 • Timothy Dalton
  Povolení zabíjet / Dech života
 • Roger Moore
  Vyhlídka na vraždu / Chobotnička / Jen pro tvé oči / Moonraker / Agent, který mě miloval / Muž se zlatou zbraní / Žít a nechat zemřít
 • George Lazenby
  V tajné službě Jejího Veličenstva
 • Sean Connery
  Diamanty jsou věčné / Žiješ jenom dvakrát / Thunderball / Goldfinger / Srdečné pozdravy z Ruska / Dr. No

Když James Bond najde hada v koupelně svého hotelu v San Monique, použije obyčejný sprej po holení a cigaretu k výrobě provizorního plamenometu.
Hnací plyn ve spreji je vysoce hořlavý a hada sežehne. Ve skutečnosti se Bond nemusel obávat - jednalo se o pouštní korálovku, která není ani jedovatá ani útočná. Agentka CIA Rosie Carverová dostane téměř šok, když v koupelně uvidí grilovaného hada.

Nic nedosvědčí lépe, že jste se dostali mezi elitu světových megalomanů, než držení vlastní jaderné zbraně. Goldfinger dostane „špinavou bombu" od čínské vlády, aby způsobil na Západě ekonomický chaos. Zbraň je zkonstruována tak, aby zamořila smrtelným zářením maximální prostor při minimální výbušné síle. Jaderný specialista ze CIA zneškodní bombu jen pár vteřin před jejím použitím. Ve filmu Thunderball se organizace SPECTRE stává nakrátko jadernou mocností, když pro ni pracující
Angelo Palazz unese v rámci spiknutí zosnovaného Emiliem Largem let NATO 759 se dvěma jadernými zbraněmi typu MoS na palubě.

Útočná puška Brada Whitakera je lehká automatická palná zbraň s balistickým štítem chránícím obličej. Když Bond vystřílí osm nábojů z Walthera PPK na ochranný štít, Whitaker vypálí dávku 80 střel z automatické pušky a zničí své válečné muzeum p ři marném pokusu o likvidaci Bonda.

ATAC je kódovaný Automatický vysílač navádění na cíl (Automatic Targeting Attack Communicator) používaný britskou špionážní lodí St. Georges k elektronickému sledování. Používá kódovaný vysílač na ultranízkých frekvencích, který předává britským ponorkám příkazy k odpálení balistických střel. St. Georges vybuchne poté, co do svých sítí zachytí námořní minu, a ATAC se ztratí v Iónském moři u Albánského pobřeží. Jak Sověti, tak Britové cenné zařízení chtějí. Bond a mořská archeoložka
Melina Havelocková najdou a vyloví ATAC s pomocí ponorky Neptun. Když se vynoří, vezme jim ATAC pašerák Aris Kristatos, který ho má v plánu předat generálu KGB Gogolovi v klášteru sv. Cyrila. Bond pronikne do kláštera a zničí ATAC před Gogolovýma očima. Bonda vedou ke zničení přístroje obranné důvody - když ho nemají Britové, ať ho nemají ani Sověti.